Ранкова йога: асани та вправи для енергії

0
763
йога
Ранкова йога: асани та вправи для енергії

Ранкова йога є чудовим способом розпочати день з енергії, гнучкості та позитивного настрою. Вона допомагає прокинути тіло, розігріти м’язи і зосередитися на моменті, підготовуючи вас до активного та продуктивного дня. Ось декілька асан йоги та вправ, які освіжать ваш ранок і нададуть вам початковий заряд енергії.

Сур’я Намаскар (Сонячне привітання)

Сур’я Намаскар – це послідовність асан, яка активізує всі групи м’язів тіла і збуджує енергію. Почніть стоячи з руках, з’єднаних у молитві перед грудьми. Потім підніміть руки вгору, вигніться назад і нахилитесь вперед, ставши в присідання, а потім відчуйте розтягнутість у ногах і спині, повертаючись до початкової позиції. Повторіть послідовність кілька разів, роблячи глибокі вдихи та видихи.

Бітіласана-Марджаріасана (Поза корови-кота)

Рекомендуємо

Ця асана включає дві пози, які допомагають розтягнути хребет і активізувати кровообіг. Почніть на чотириколінному стані з руками, розташованими під плечами і колінами, розташованими під стегнами. Під час вдиху вигніть спину вниз, піднімаючи голову та хвіст. Під час видиху округлюйте спину вгору, стискаючи живіт до хребта та опускаючи голову. Повторюйте цю послідовність декілька разів, синхронізуючи рухи з диханням.

Уттанасана (Поза стоячи на носках)

Ця асана допомагає розтягнути задню частину тіла, покращує кровообіг і надає енергії. Почніть стоячи з ногами на ширині плечей. Підніміть руки вгору, а потім на вдиху нахиліться вперед, спускаючи руки і торс вниз. Намагайтеся доторкнутися пальцями до підлоги, тримаючи ноги прямими або злегка згиненими в колінах. Утримуйтесь у цій позі кілька дихань, відчуваючи розтягнутість у спині та ногах.

Ардха Матсьяндра Асана (Поза напівматсьяндри)

Ця асана розтягує бокову частину тіла, стимулює травлення і збільшує енергію. Сідайте на підлогу з ногами простягнутими вперед. Згорніть праву ногу, ставши на зовнішню сторону лівої стегна. Згинайте ліву ногу, ставши на підлогу поруч з правим стегном. Поверніться в напрямку правої ноги, поставивши ліву руку на зовнішню сторону правої ступні. Поверніться у початкову позицію і повторіть з іншого боку.

Бхуджангасана (Поза кобри)

Ця асана розтягує грудну клітку, покращує дихання і стимулює енергію. Ляжте на живіт з руками, розташованими під плечима. Повільно піднімайте верхню частину тіла, розтягуючи груди і піднімаючи голову. Утримуйтесь у цій позі кілька дихань, відчуваючи розтягнутість у спині та грудній клітці.

Віпаріта Карані (Повернута поза ніг)

Ця асана сприяє відновленню енергії, поліпшує кровообіг і знижує стрес. Ляжте на спину біля стіни і підніміть ноги вгору, притискаючи спину до підлоги. Підтримуйте цю позу протягом кількох хвилин, розслаблюючи тіло і дихаючи глибоко

Ранкова йога може стати важливою частиною вашої ранкової рутини, надаючи вам енергію, гнучкість і ментальний спокій. Включіть ці асани та вправи у свою практику йоги і насолоджуйтесь користями для вашого тіла і розуму протягом усього дня. Пам’ятайте, що регулярна практика є ключем до досягнення найкращих результатів.